10 vecí, ktoré je dobré vedieť pred tým, ako idete bežať štafetový beh Od Tatier k Dunaju.

1. Dajte si pozor na to, čo budete pred a počas behu jesť

Množstvo ubehnutých kilometrov a nedostatok spánku ovplyvní zažívanie každého účastníka. Nebudeme sa tváriť, že máme ideálne riešenie pre každého. Len nabádame ku ostražitosti. Chemické toalety budú síce na každej odovzdávke, ale vieme si predstaviť aj lepšie strávený čas.

2. Nezabudnite si vyzdobiť auto

Vyzdobenie auta je súčasťou pretekov. Áno, počas pretekov je aj súťaž o najkrajšie auto, ale dôležitejšie je nebyť na karnevale jediný bez masky. Vráťte sa do detských čias, objavte svoju kreativitu a uvoľníte sa. Toto všetko vytvára atmosféru pretekov. Priznajte si, že to, že budete vyzerať napríklad funny prekryje na chvíľu aj to, že po určitom čase strávenom v aute vás bude obklopovať zaujímavá aróma.

3. Tento beh je jedna veľká spacia party

Spánok na parketách v telocvični, na tráve vedľa cesty alebo cintorína  je zaujímavá skúsenosť. Spať v posteli môžete celý zvyšok svojho života.

4. Vetrajte, vetrajte, vetrajte!

Žabky alebo sandále môžu zachrániť vaše nohy. Asi nechcete aby vám nohy kvasili v mokrých ponožkách počas tohto dlhočizného behu? Nechajte ich dýchať!

5. Doneste si veľké igelitové vrecia

Prineste si ich na špinavé veci. Vaši kolegovia z tímu určíte ocenia vašu ohľaduplnosť. Vy oceníte ako to zmierni zápach vo vašej taške. Teda aspoň dočasne.

6. Oblečenie na prezlečenie

Prezlečenie sa do čistého vie zmeniť váš postoj a náladu. Tiež to na chvíľu zmierni arómu vo vašom okolí.

7. Etiketa

Aj na takejto akcii existuje etiketa. Buďte vďační ľuďom na odovzdávkach a rešpektujte ľudí, ktorí žijú na miestach kade bežíte, nekritizujte, podeľte sa o jedlo a pitie, pomáhajte druhým, často sa tešte, viac sa usmievajte a nejazdite rýchlo po cestách kade bežia bežci. Bežci potrebujú dýchať. Ohľaduplnosť oceníte, keď sa ocitnete na svojom úseku na poľnej ceste.

8. Beh v noci

Beh v noci je najviac. Veľa žien je z toho nervóznych a mnoho mužov sa toho obáva, ale beh v noci a často za svitu mesiaca je jeden z najväčších zážitkov, ktoré tento beh ponúka. Nebojte sa toho, vychutnajte si to.

9. Človek s hadicou pri ceste

Človek s hadicou pri ceste môže byt v tom správnom momente váš najlepší priateľ. Malé osvieženie v nedeľu na obed na vašom treťom úseku je niečo, čo budete chcieť vyvážiť zlatom.

10. Postoj je to hlavné  

Dôležitejšie, ako vaša schopnosť odbehnúť vaše úseky čo najrýchlejšie, je váš postoj. Budete unavení a ospalí. Budete sa cítiť hrozne, budú vás bolieť kĺby a svaly budete mať stuhnuté. Ale ak budete mat dobrú náladu potom budete v spojení s druhými ľuďmi výnimočným a krásnym spôsobom. Majte na pamäti. Skoro každý je schopný natrénovať na to, aby odbehol 30 km za 36 hodín. Ale len niekto, kto si to prišiel užiť to zvládne bez sťažovania sa a s úsmevom na tvári.

Do štartu zostáva 83 dní 0 hodín 50 minút

      Hlavní

      partneri

 

 

      Hlavný

      športový

      partner

      Partner

      trate

     

      Partneri

 

       

      Produktoví partneri

        

      

      Charitatívny partner

      

      Hlavní mediálni partneri

    

  

      Pod záštitou

 

        

  

 

 


      Podujatie

      podporili

              

         

    

              

  Mediálni partneri       

            
         

  Produkcia